EKG spoczynkowe

Elektrokardiogram jest nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym badaniem elektrycznej aktywności serca. Wykonuje się je za pomocą aparatu wyposażonego w zespół elektrod zamocowanych na skórze klatki piersiowej.
BTL-08 LC

Badanie jest szczególnie ważne u osób, które przeszły lub właśnie przechodzą zawał mięśnia sercowego, albowiem poza ocenę miarowości rytmu i częstości pracy serca badanie umożliwia wykrycie uszkodzenia mięśnia sercowego. Na podstawie zapisu EKG można także ocenić wielkość jam serca. Za prawidłową częstość pracy serca u osoby dorosłej przyjmuje się wartości pomiędzy 60 a 100 uderzeń na minutę. Poniżej dolnej wartości graniczne mówimy o bradykardii, a powyżej górnej wartości granicznej o tachykardii. Zaburzenia rytmu serca uwidocznione w EKG wskazują na złe funkcjonowanie układu bodźcotwórczego lub przewodzącego serca. Zapis EKG pomoże także ocenić rozległość i umiejscowienie uszkodzenia mięśnia sercowego po przebytym zawale. Powiększenie komór serca na skutek zbyt dużego obciążenia jest również widoczne w tym badaniu.
CardioPoint

Badania EKG wykonujemy nowoczesnym 12-kanałowym aparatem BTL-08 LC z pełną analizą i interpretacją przebiegu EKG oraz sieciową archiwizacją przebiegów w oprogramowaniu CardioPoint. Aparat umożliwia telemetryczne konsultacje ze specjalistami kardiologii.

W Domu Seniora „Oaza Spokoju” naszych podopiecznych diagnozujemy aparatem MAC500 firmy General Electric Healthcare.

Comments

comments

Nasi lekarze

Lekarz Magdalena Zielińska-Herczak

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
8-13
wizyty 13-14
8-13
wizyty 13-14
15-18
8-10
USG 10-13
wizyty 13-14
15-18
usługi komercyjne 10-18

Specjalizacje: medycyna rodzinna
Umiejętności: wykonywanie badań spirometrycznych, wykonywanie badań usg jamy brzusznej, wykonywanie usg tarczycy
Zainteresowania zawodowe: leczenie cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, ultrasonografia, ultrasonografia dopplerowska

Notka biograficzna:
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pochodzi z rodziny lekarskiej – matka i brat są lekarzami dentystami.
W codziennej praktyce lekarza rodzinnego stosuje holistyczne podejście do pacjenta. W relacjach lekarz-pacjent stara się używać zrozumiałego języka. Ze względu na zainteresowania ultrasonografią (posiada certyfikowane umiejętności wykonywania badań usg: jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, układu moczowego oraz tarczycy), leczeniem nadciśnienia tętniczego i chorób układu krążenia stara się zając pacjentem POZ możliwie najbardziej kompleksowo. W 2017 roku ukończyła specjalistyczny kurs medyczny „Ultrasonografia narządów jamy brzusznej w kontekście choroby nowotworowej”, zdając egzamin i uzyskując kolejny certyfikat w diagnostyce ultrasonograficznej.
Jest lekarzem konsultującym w Prywatnym Domu Seniora „Oaza Spokoju” w Sosnowcu.

Jest członkiem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Uczestniczyła w wielu szkoleniach, konferencjach i zjazdach lekarzy rodzinnych, internistów i pediatrów.
Jej pasją jest przede wszystkim dobra książka. Interesuje się w szczególności historią średniowiecza, stąd jej częste podróże do Włoch i krajów basenu Morza Śródziemnego. Promuje aktywny tryb życia. Stara się codziennie ćwiczyć na bieżni i rowerku. Jeździ na nartach.

Magdalena Zielińska-Herczak pełni funkcję kierownika medycznego w Uni-Med.

Comments

comments

Lekarz Alicja Wędrychowska-Paradowska

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
14-18
14-18
8-14
wizyty 14-15
14-18
8-14
wizyty 14-15

Notka biograficzna:
Studia medyczne ukończyła w 1998 roku w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jest lekarzem POZ.

Wiele lat pracowała jako lekarz Ratownictwa Medycznego Kopalni Murcki-Staszic, często biorąc udział w akcjach ratowniczych na terenie wydobycia węgla pod powierzchnią ziemi.

Jest osobą bardzo kontaktową. Lubi pracę z ludźmi, a konsultując uważnie słucha pacjentów i stara się dojść do przyczyny choroby, biorąc pod uwagę nie tylko objawy fizyczne ale także odczucia psychiczne pacjenta.
Poza pracą interesuje się gotowaniem, a eksperymenty kulinarne to jej codzienność. Od 2017 roku swoje pasje kulinarne wykorzystuje w stworzonym przez siebie Bistro Il Sole w Katowicach.
Od lat pasjonuje się śledzeniem historii swojej rodziny, a chcąc dotrzeć do informacji o przodkach podróżuje po całej Europie. Interesuje się historią II wojny światowej, uprawia ogródek warzywny, a z rodziną pomaga także bezdomnym zwierzakom. Mieszka w Katowicach. Ma trójkę dzieci. Syn kontynuuje tradycje rodziców, studiując medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Comments

comments

Dr n. med. Agnieszka Sikora-Puz

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
15-17

Specjalizacje: kardiologia
Zainteresowania zawodowe: echokardiografia
Notka biograficzna:
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Obecnie lekarz II Oddziału Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu.

Comments

comments

Scroll To Top