Pielęgniarka POZ

Pielęgniarka POZ wykonuje zabiegi na podstawie skierowań i zleceń od lekarzy POZ. Pobranie materiału biologicznego jest wykonywane przez personel pielęgniarski w naszym gabinecie diagnostyczno-zabiegowym od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 9. Nie zachodzi potrzeba umawiania się w celu wykonania badań do innych poradni lub laboratoriów diagnostycznych.

badanie usg

W razie konieczności pobrania materiału do badań diagnostycznych w domu pacjenta pielęgniarka pobiera je wyłącznie na zlecenie lekarza, do którego zadeklarowany jest pacjent.

W uzasadnionych medycznie przypadkach świadczenia udzielane w dniu zgłoszenia. W schorzeniach przewlekłych oraz w pozostałych przypadkach pielęgniarka udziela świadczeń w terminie uzgodnionym z pacjentem. Świadczenia realizowane na podstawie zlecenia lekarskiego lub skierowania są udzielane zgodnie z terminami określonymi w treści zlecenia lub skierowania.

Środki higieny osobistej, leki, środki farmakologiczne (w tym specjalistyczne opatrunki do leczenia odleżyn), środki ortopedyczne i pomocnicze oraz sprzęt medyczny, niezbędne do wykonywania przez pielęgniarkę czynności higieniczno pielęgnacyjnych – zapewnia pacjent, rodzina lub jego opiekun.

Nasi lekarze

Iwona Orszulak

pielęgniarka środowiskowo-rodzinna

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
8-18
8-18
8-18
8-18
8-18

Notka biograficzna:
Jest pielęgniarką dyplomowaną, absolwentką Liceum Medycznego w Rybniku.
Pięć lat pracowała na oddziale przyjęciowym w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, a następnie 10 lat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku na Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym.
Długotrwały pobyt pacjentów na tych oddziałach ukierunkował jej zainteresowania zawodowe. Ważnym tematem było i jest leczenie odleżyn nowoczesnymi metodami. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku pełniła rolę koordynatora do spraw odleżyn. Wielokrotnie uczestniczyła w zjazdach, sympozjach i szkoleniach dotyczących leczenia odleżyn i ran. Wiedzę tą wykorzystuje nie tylko w przychodni, ale także w Prywatnym Domu Opieki „Oaza” w Sosnowcu.

W życiu prywatnym lubi jeździć na rowerze i na nartach. Z zamiłowaniem uprawia ogródek warzywno-kwiatowy. Jest entuzjastką zdrowego trybu życia. W pracy jest zawsze uśmiechnięta.

lic. Tamara Ryńska

pielęgniarka dyplomowana

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
8-13
8-9
8-9
8-9
8-13

Notka biograficzna:
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując ponad 30 lat w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu.
Ukończyła studia pielęgniarskie. Wciąż pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach specjalistycznych.

Stara się do każdego pacjenta podchodzić indywidualnie. Na jej twarzy zawsze gości uśmiech i nigdy nie odmawia pomocy.

Jak sama przyznaje jej pasjami są podróże i książki.

Scroll To Top