Aktualności

PrEP – profilaktyka przedekspozycyjna

PrEP – profilaktyka przedekspozycyjna HIVPrEP, czyli przedekspozycyjna profilaktyka zakażenia HIV, to metoda zapobiegania zakażeniu wirusem HIV u osób niezakażonych. Polega ona na regularnym przyjmowaniu leków antyretrowirusowych przed potencjalnym narażeniem na...

czytaj dalej

Terapia fotodynamiczna – leczymy nowotwory skóry

Terapia fotodynamiczna - leczymy nowotwory skóryTerapia fotodynamiczna (PTD) jest obecnie istotnym uzupełnieniem klasycznych metod leczenia nowotworów skóry (radio- i chemioterapii), jak również alternatywą dla resekcji chirurgicznych. Terapia fotodynamiczna umożliwia...

czytaj dalej

Szczepienia przeciw HPV

Szczepionki przeciw HPV zalecane są dziewczętom i chłopcom. Wiek 12-13 lat jest najlepszy do szczepienia ponieważ szczepienie jest najskuteczniejsze przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, czyli przed podjęciem wszelkiej aktywności seksualnej. Szczepienie w wieku nastoletnim pozwala wyprzedzić czas, w którym może dojść do zakażenia.

czytaj dalej
e-Spirometr

e-Spirometr

Poradnia POZ dzięki grantowi z Ministerstwa Zdrowia uczestniczyła w pilotażu programie Domowej Opieki Medycznej e-Spirometr.

czytaj dalej

Test SARS-CoV-2

Szybki test immunologiczny do wykrywania przeciwciał IgM i IgG przeciwko koronawirusowi (SARS-CoV-2) już dostępny w naszej przychodni.

czytaj dalej
Zadzwoń do nas