Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów, tak, aby zachować je w naturalnym kształcie i kolorze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i technik, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne i jest wykonywane sposób bardzo estetyczny. Materiały do wypełnień są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce, co pozwala na idealne dopasowanie materiału do koloru zębów danego pacjenta.

 • stomatologia ogólna i dziecięca (bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym przy zastosowaniu środków znieczulających czołowych producentów i komputera znieczulenia The Wand II)
  stomatolog4
  model
  stomatolog2
 • opracowywanie ubytków zębów
 • wypełnianie ubytków i odbudowa koron mikrocząsteczkowym kompozytem hybrydowym GC Gradia Direct (Japonia) i nanocząsteczkowym Ceram X Mono (USA)
 • wypełnianie ubytków i odbudowa koron (szczególnie zębów przednich i bocznych) submikronowym kompozytem krzemowo-cyrkoniowy Estelite Sigma Quick (Japonia)
 • odbudowy koron na wkładach  koronowo-korzeniowych z włókien szklanych wzbogacanych cyrkonem
 • bezbolesne leczenie siekaczy po urazach u dzieci (np. częściowe lub całkowite odłamanie korony)
 • leczenie zgorzeli ze zmianami okołowierzchołkowymi
 • licówki
 • kolorowe efektowne wypełnienia światłoutwardzalne zębów mlecznych u dzieci (dostępne w 7 kolorach: cytrynowy, różowyzłoty, niebieskisrebrny, zielony i pomarańczowy; wypełnienia Twinky Star cechuje duża ilość uwalnianego fluoru i bardzo mała ścieralność)
Nasi lekarze

Lekarz dentysta Zbigniew Bazarnik

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
15-20
14-20
9-14

Notka biograficzna:
Studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Zabrzu, podczas których aktywnie uczestniczył w pracach Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, ukończył w 2006 roku.
Jak sam podkreśla ma to szczęście, że jego praca jest również jego wielką pasją, którą cały czas rozwija.
Aktywnie uczestniczy w licznych kursach, które umożliwiają ciągłe doskonalenie i poszerzanie posiadanych umiejętności. W swojej codziennej praktyce zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą oraz chirurgią.
Czas wolny spędza bardzo aktywnie. Pasjonują go podróże, narciarstwo oraz fotografia.

Scroll To Top