Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów, tak, aby zachować je w naturalnym kształcie i kolorze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i technik, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne i jest wykonywane sposób bardzo estetyczny. Materiały do wypełnień są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce, co pozwala na idealne dopasowanie materiału do koloru zębów pacjenta.
  • stomatologia ogólna i dziecięca (bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym przy zastosowaniu środków znieczulających czołowych producentów i komputera znieczulenia The Wand II)
  • opracowywanie ubytków zębów
  • wypełnianie ubytków i odbudowa koron mikrocząsteczkowym kompozytem hybrydowym GC Gradia Direct (Japonia) i nanocząsteczkowym Ceram X Mono (USA)
  • wypełnianie ubytków i odbudowa koron (szczególnie zębów przednich i bocznych) submikronowym kompozytem krzemowo-cyrkoniowy Estelite Sigma Quick (Japonia)
  • odbudowy koron na wkładach koronowo-korzeniowych z włókien szklanych wzbogacanych cyrkonem
  • bezbolesne leczenie siekaczy po urazach u dzieci (np. częściowe lub całkowite odłamanie korony)
  • leczenie zgorzeli ze zmianami okołowierzchołkowymi
  • licówki
  • kolorowe efektowne wypełnienia światłoutwardzalne zębów mlecznych u dzieci (dostępne w 7 kolorach: cytrynowy, różowy, złoty, niebieski, srebrny, zielony i pomarańczowy; wypełnienia Twinky Star cechuje duża ilość uwalnianego fluoru i bardzo mała ścieralność)
Zabiegi stomatologiczne wykonujemy w bezpiecznych warunkach zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Od czasu pandemii COVID-19 gabinety są wyposażone w specjalny wyciąg powstającego arerozolu, mogącego zawierać wirusy, bakterie, drobinki krwi i pyły. Powietrze przez urządzenie VacStation jest pochłanianie, następnie filtrowane i sterylizowane wewnętrznie lampą UV-C, aby już czyste i bezpieczne wrócić do pomieszczenia.

Nasi lekarze

Lekarz dentysta Zbigniew Bazarnik

Godziny przyjęć
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
14-20 9-14

Notka biograficzna:
Studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Zabrzu, podczas których aktywnie uczestniczył w pracach Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, ukończył w 2006 roku.

Jak sam podkreśla ma to szczęście, że jego praca jest również jego wielką pasją, którą cały czas rozwija. Aktywnie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, które umożliwiają ciągłe doskonalenie i poszerzanie posiadanych umiejętności. W swojej codziennej praktyce zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, endodoncją mikroskopową i chirurgią.

Czas wolny spędza bardzo aktywnie. Pasjonują go podróże, kolarstwo szosowe, narciarstwo oraz fotografia.

Lekarz dentysta Nina Bazarnik

Godziny przyjęć
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
14-19 9-14

Notka biograficzna:
Studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Zabrzu ukończyła w 2004 roku. Przez minione kilkanaście lat pracy zawodowej cały czas podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, poprzez czynne uczestnictwo w licznych szkoleniach i kursach.

Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, estetyczną i chirurgią. Posiada duże doświadczenie w leczeniu najmłodszych pacjentów i pacjentów dorosłych z dentofobią. Dlatego na każdą wizytę w gabinecie dr Nina rezerwuje pacjentowi co najmniej godzinę, aby go zaprzyjaźnić z gabinetem i wszystko dokładnie wytłumaczyć. To tak zwana wizyta adaptacyjna. Kolejne spotkania również nie przebiegają w pośpiechu i stresie, tak aby każdy czuł się komfortowo.

Pracuje z pasją i zaangażowaniem. Mąż jest również lekarzem dentystą.

Zadzwoń do nas