Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów, tak, aby zachować je w naturalnym kształcie i kolorze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i technik, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne i jest wykonywane sposób bardzo estetyczny. Materiały do wypełnień są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce, co pozwala na idealne dopasowanie materiału do koloru zębów danego pacjenta.

 • stomatologia ogólna i dziecięca (bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym przy zastosowaniu środków znieczulających czołowych producentów i komputera znieczulenia The Wand II)
  stomatolog4
  model
  stomatolog2
 • opracowywanie ubytków zębów
 • wypełnianie ubytków i odbudowa koron mikrocząsteczkowym kompozytem hybrydowym GC Gradia Direct (Japonia) i nanocząsteczkowym Ceram X Mono (USA)
 • wypełnianie ubytków i odbudowa koron (szczególnie zębów przednich i bocznych) submikronowym kompozytem krzemowo-cyrkoniowy Estelite Sigma Quick (Japonia)
 • odbudowy koron na wkładach  koronowo-korzeniowych z włókien szklanych wzbogacanych cyrkonem
 • bezbolesne leczenie siekaczy po urazach u dzieci (np. częściowe lub całkowite odłamanie korony)
 • leczenie zgorzeli ze zmianami okołowierzchołkowymi
 • licówki
 • kolorowe efektowne wypełnienia światłoutwardzalne zębów mlecznych u dzieci (dostępne w 7 kolorach: cytrynowy, różowyzłoty, niebieskisrebrny, zielony i pomarańczowy; wypełnienia Twinky Star cechuje duża ilość uwalnianego fluoru i bardzo mała ścieralność)

Nasi lekarze

Lekarz dentysta Zbigniew Bazarnik

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
15-20
14-20
9-14

Notka biograficzna:
Studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Zabrzu, podczas których aktywnie uczestniczył w pracach Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, ukończył w 2006 roku.
Jak sam podkreśla ma to szczęście, że jego praca jest również jego wielką pasją, którą cały czas rozwija.
Aktywnie uczestniczy w licznych kursach, które umożliwiają ciągłe doskonalenie i poszerzanie posiadanych umiejętności. W swojej codziennej praktyce zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą oraz chirurgią.
Czas wolny spędza bardzo aktywnie. Pasjonują go podróże, narciarstwo oraz fotografia.

Lekarz dentysta Katarzyna Banak

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
14-20
14-20

Zainteresowania zawodowe: protetyka stomatologiczna
Notka biograficzna:
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyła w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii. W pracy zawodowej stawia na rozwój i doskonalenie umiejętności praktycznych. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

W przeszłości zawodniczka KSS Kielce a obecnie zapalony kibic kieleckich szczypiornistów. W wolnych chwilach chętnie uprawia sport – głównie bieg i treningi wytrzymałościowe.

Scroll To Top