Klinika bez bólu

75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów ? wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Z gabinetu dentysty koszmarnie wspominamy przede wszystkim usuwanie zębów.

Ból w trakcie leczenia zębów to jeden z najpopularniejszych stereotypów pielęgnowanych w społeczeństwie od zarania dziejów. Trudno dziś nawet ustalić, kto zaczął, ale nawet najlepiej wykwalifikowanym lekarzom nie pomagały: narzędzia wyjęte niczym z horroru, znieczulenia, które wcale nie znieczulały, czy ? jeszcze całkiem niedawno ? warunki w jakich przyjmowali w szkolnych gabinetach. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne postanowiło zapytać Polaków, czy spotkanie z dentystą rzeczywiście boli?
Z odpowiedzi wynika, że 75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów. Zdecydowana większość (blisko 77 proc.) pacjentów zaznała bólu w gabinecie stomatologicznym. Bolało połowę respondentów, którzy kiedykolwiek usuwali ząb. Co trzeci pacjent czuje lęk przed wizytą, dla 44 proc. pacjentów strach ma wpływ na częstotliwość wizyt. Co warte uwagi, aż 85 proc. ankietowanych przyznało, że jest w stanie dopłacić do standardowej ceny aby bezboleśnie usunąć zęba.
? Wyniki są zaskakujące. Brak bólu podczas leczenia jest dla pacjentów jednym z kluczowych warunków regularnego odwiedzania dentysty. Dla wielu to prawie tak samo ważne jak jakość obsługi i kompetencje personelu. Znamienne jest, że więcej osób obawia się bólu niż źle przeprowadzonego leczenia. Nie mam wątpliwości, że lekarze dentyści umieją pracować bezboleśnie, ale dla nas wszystkich to ciekawy materiał do analizy i cenny głos społeczny w dyskusji o niedostatkach opieki stomatologicznej. Tym bardziej, że co czwarty pacjent przyznał, że chodzi do dentysty dwa-trzy razy w roku ? zauważa prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS.
Stomatologia niskoinwazyjna, to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, połączonym ze stomatologią opartą na faktach (evidence based dentistry), stworzono protokół postępowania leczniczego, którego fundamentem są: bezpieczeństwo i komfort pacjentów.
Korzystając z oferty placówki świadczącej usługi stomatologii niskoinwazyjnej, pacjenci mogą spodziewać się m.in.: precyzyjnej (używamy mikroskopu przy leczeniu zębów), szybkiej i nieszkodliwej dla zdrowia diagnostyki (niskoepisyjna radiowizjolgrafia i cyfrowe zdjęcia panoramiczne), a także atramatycznego, niepowodującego dyskomfortu leczenia różnych chorób jamy ustnej (laser, ultradźwiękowe opracowywanie kanałów zębowych, znieczulenie komputerowe The Wand). W protokole leczenia wykorzystywane są metody i urządzenia pozwalające na empiryczne potwierdzenie korzyści jakimi są: komfort, mniej bólu po zabiegu czy doskonałe gojenie.
Zadzwoń do nas