Nefrolog, internista w Sosnowcu

konsultacje kliniczne w zakresie chorób wewnętrznych, endokrynologii i nefrologii:

  • diagnostyka i leczenie schorzeń narządów wewnętrznych
  • diagnostyka nadciśnienia tętniczego, także z wykorzystaniem 24-godzinnej rejestracji ciśnienia metodą holtera (ABPM)
  • leczenie nadciśnienia tętniczego
  • leczenie chorób nerek i nadnerczy
  • leczenie schorzeń endokrynnych
  • leczenie chorób przemiany materii
  • leczenie osteoporozy i innych zaburzeń mineralizacji i struktury kości
Leczenie pacjentów powyżej 18 roku życia.

Nasi lekarze

Prof. dr hab. n. med. Marcin Adamczak

Godziny przyjęć
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
18-20
18-20

Specjalizacje: choroby wewnętrzne, nefrologia, hipertensjologia
Zainteresowania zawodowe: chorób nerek i nadnerczy (wady rozwojowe, kamica, nowotwory, glomerulopatia), związek pomiędzy chorobami nerek a nadciśnieniem tętniczym
Zainteresowania pozazawodowe: żeglarstwo, sporty wodne, historia soli, historia Wenecji, malarstwo, marynistyka

Profesor Marcin Adamczak posiada ponad 20 letnią praktykę kliniczną w zakresie chorób wewnętrznych, nefrologii, hipertensjologii oraz endokrynologii i chorób metabolicznych. Jest współautorem aktualnych zaleceń Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.
Będąc profesorem Katedry i Kliniki Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami polsko- i anglojęzycznymi. Poza językiem angielskim, biegle posługuje się także językiem niemieckim. Jest autorem wielu publikacji naukowych w prestiżowych wydawnictwach polskich i zagranicznych: 64 oryginalnych prac naukowych, 50 prac poglądowych i 37 rozdziałów w książkach w zakresie hipertensjologii i nefrologii (Index Hirsh: 26). Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. m.in.: dwóch zespołowych nagród Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, czterech nagród ministra zdrowia oraz w 2003 roku nagrody za najlepszą prezentację w dziedzinie nefrologii podczas European Council for Blood Pressure and Cardiovascular Research.
Marcin Adamczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Wiedzę z zakresu nefrologii eksperymentalnej pogłębiał w latach 2001-2003 i 2006-2007 podczas staży naukowych na Oddziale Nefrologii Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu w Heidelbergu, gdzie przed kolejne lata był współpracownikiem profesora Eberharda Ritza kierownika Kliniki Nefrologicznej z Ośrodkiem Dializy Pozaustrojowej na Uniwersytecie w Heildelbergu. Prowadzi wykłady w Polsce i zagranicą.

Prof. dr hab. n. med. Marcin Adamczak jest konsultantem naukowym w Uni-Med.

Posiada trzy specjalizacje medyczne: choroby wewnętrzne, nefrologia i hipertensjologia.

Scroll To Top