Nefrolog, internista w Sosnowcu

konsultacje kliniczne w zakresie chorób wewnętrznych, endokrynologii i nefrologii:
  • diagnostyka i leczenie schorzeń narządów wewnętrznych
  • diagnostyka nadciśnienia tętniczego, także z wykorzystaniem 24-godzinnej rejestracji ciśnienia metodą holtera (ABPM)
  • leczenie nadciśnienia tętniczego
  • leczenie chorób nerek i nadnerczy
  • leczenie schorzeń endokrynnych
  • leczenie chorób przemiany materii
  • leczenie osteoporozy i innych zaburzeń mineralizacji i struktury kości
Leczenie pacjentów powyżej 18 roku życia.

Nasi lekarze

Prof. dr hab. n. med. Marcin Adamczak

specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii i hipertensjologii

Godziny przyjęć
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
18-20 18-20

Specjalizacje:
choroby wewnętrzne, nefrologia, hipertensjologia

Zainteresowania zawodowe:
chorób nerek i nadnerczy (wady rozwojowe, kamica, nowotwory, glomerulopatia), związek pomiędzy chorobami nerek a nadciśnieniem tętniczym

Zainteresowania pozazawodowe:
żeglarstwo, sporty wodne, historia soli, historia Wenecji, malarstwo, marynistyka

Notka biograficzna:

Profesor Marcin Adamczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Wiedzę z zakresu nefrologii eksperymentalnej pogłębiał w latach 2001-2003 i 2006-2007 podczas stypendiów naukowych na Oddziale Nefrologii Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu w Heidelbergu, gdzie przed kolejne lata był współpracownikiem profesora Eberharda Ritza kierownika Kliniki Nefrologicznej z Ośrodkiem Dializy Pozaustrojowej na Uniwersytecie w Heildelbergu.

Jest współautorem aktualnych zaleceń Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Posiada ponad 20 letnią praktykę kliniczną w zakresie chorób wewnętrznych, nefrologii, hipertensjologii oraz endokrynologii i chorób metabolicznych.

Będąc profesorem Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami polsko- i anglojęzycznymi. Poza językiem angielskim, biegle posługuje się także językiem niemieckim.

Jako profesor badawczo-dydaktyczny jest autorem wielu publikacji naukowych (218) w prestiżowych wydawnictwach polskich i zagranicznych: 64 oryginalnych prac naukowych, 50 prac poglądowych i 37 rozdziałów w książkach w zakresie hipertensjologii i nefrologii (Index Hirsh: 26, Sumaryczny IF 137,637).

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. m.in.: dwóch zespołowych nagród Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, czterech nagród ministra zdrowia oraz w 2003 roku nagrody za najlepszą prezentację w dziedzinie nefrologii podczas European Council for Blood Pressure and Cardiovascular Research. 

W kadencji 2022-2025 jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. W 2022 roku został powołany przez European Renal Association Council na funkcję członka Scientific Advisory Board of European Renal Association na kadencję w latach 2022-2025.

 

Zadzwoń do nas