Leczenie protetyczne

Protetyka na najwyższym poziomie w Sosnowcu
Leczenie protetyczne obejmuje zabiegi, służące odbudowie utraconych zębów i tkanek miękkich w celu przywrócenia funkcji gryzienia i żucia pokarmów. Protezowanie uzębienia ma również na celu poprawienie wrażenie estetycznego, kosmetycznego oraz psychicznego pacjenta. Wykorzystujemy nowoczesne materiały, w tym porcelanę posiadającą właściwości optyczne takie jak naturalna struktura zęba, konstrukcje wykonane z włókna szklanego FibreKor oraz metali szlachetnych (np. złota). Stosujemy metody preparacji zębów pod korony ze schodkiem.
Mosty, korony i protezy – leczenie protetyczne w Uni-Med
W naszym gabinecie, we współpracy z kilkoma pracowniami protetycznymi, wykonujemy między innymi mosty i korony porcelanowe, które są stosowane do zmiany kształtu, koloru lub osłony pojedynczego zęba i naśladują wygląd jego naturalnej struktury bez nienaturalnej szarości bądź bieli. Naturalnie wyglądająca odbudowa nie odróżnia się od sąsiadujących zębów pacjenta, nawet przy różnych źródłach światła. W ofercie znajdą Państwo również mosty z wykorzystaniem włókien szklanych oraz różnego rodzaju protezy, takie jak protezy szkieletowe i akrylowe protezy całkowite czy częściowe.
Protezy akrylowe pozwalają uzupełnić brak kilku lub wszystkich zębów, pokrywając bezzębne wyrostki jamy ustnej pacjenta. Protezy tego typu wykonuje się z żywicy akrylowej lub nylonu, dzięki czemu są estetyczne, funkcjonalne i łatwo utrzymać je w czystości.
W przypadku protez szkieletowych specjalista montuje metalowe klamry, utrzymujące protezę, dzięki czemu jest ona osadzona stabilnie i mocno trzyma się podłoża; rozwiązanie to zapobiega szybkiemu zanikowi kości oraz odtwarza czynność żucia w sposób zbliżony do fizjologicznego.
Leczymy również trudne przypadki dysfunkcji narządu życia z wadami zgryzu do korekcji, uzyskując poprawę estetyki i funkcji, a także zadowolenie pacjenta. Uni-Med, oprócz leczenia protetycznego, oferuje również leczenie implantologiczne.

Nasi lekarze

Lekarz dentysta Krzysztof Zieliński, OSIS-EDI

Godziny przyjęć
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
  14-20 14-20      

Specjalizacja:
protetyka stomatologiczna

Umiejętność:
implantologia stomatologiczna (OSIS, BDIZ EDI)

Notka biograficzna:
Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Studia ukończył w 2006 roku. Przez cały okres studiów był nagradzany stypendium naukowym. W latach 2008-2012 odbywał staż specjalizacyjny z Protetyki Stomatologicznej w trybie rezydenckim w Poradni Protetyki i Dysfunkcji przy Katedrze Dysfunkcji i Ortodoncji w Zabrzu, prowadząc także zajęcia dydaktyczno-kliniczne ze studentami SUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego).

Od 2012 roku jest dyplomowanym specjalistą protetyki stomatologicznej.

W 2013 roku zakończył cykl szkoleń implantologicznych uzyskując Certyfikat Umiejętności z Implantologii Stomatologicznej OSIS (Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej) oraz Certyfikat BDIZ EDI (European Association of Dental Implantologists). W roku 2017 uzyskał certyfikat włoskiej szkoły implantologii małoinwazyjnej Doktora Dino Garbaccio.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Jest współautorem prac naukowych oraz publikacji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych oraz aktywnym członkiem PTDNŻ (Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia) i OSIS-EDI. W kręgu jego zainteresowań są zagadnienia związane z protetycznym leczeniem dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia, chirurgia implantacyjna, leczenie implantologiczno-protetyczne oraz chirurgia stomatologiczna.

Pochodzi z rodziny z tradycjami medycznymi: matka jest emerytowanym lekarzem dentystą, a siostra specjalistą medycyny rodzinnej. Żona jest specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii.

Z Centrum Medyczno-Stomatologiczny Uni-Med jest stale związany od 2006 roku, gdzie pełni funkcje Kierownika Działu Stomatologii i Inspektora Ochrony Radiologicznej.

Zadzwoń do nas