RTG punktowe i panoramiczne

pracownia czynna codziennie w godzinach pracy Działu Stomatologii

W codziennej praktyce stomatologicznej posługujemy się nowoczesnymi aparatem RTG do zdjęć wewnątrzustnych punktowych Gendex 765DC i zdjęć zewnątrzustnych panoramicznych PAX-i. Aparat Gendex 765DC wyposażony jest w najmniejsze ognisko wśród dostępnych na rynku urządzeń. Ma to niesamowicie istotny wpływ na uzyskiwanie wysokiej jakości zdjęć, charakteryzujących się bardzo wysoką rozdzielczością.
Aparat do minimum redukuje dawkę promieniowania miękkiego pochłanianego przez skórę pacjenta, a metalowa obudowa głowicy ogranicza promieniowanie rozproszone niemal do zera. System cyfrowej radiografii umożliwia redukcję dawki promieniowania o ok. 80% w stosunku do tradycyjnej technologii filmu, chroniąc – poza pacjentem – także personel medyczny.

 

rtg1
rtg2
rtg3
rtg4
rtg5
rtg6

Cyfrowa radiowizjografia bezpośrednia wysokiej rozdzielczości VisualiX eHD (Ergonomics and High Definition) zapewnia naszym lekarzom precyzyjne rozpoznanie w leczeniu i umożliwia diagnostykę na niespotykanym dotąd poziomie jakości. Dostęp do cyfrowych zdjęć, posługiwanie się oprogramowaniem Gendex VixWin Platinum umożliwia komputerową obróbkę zdjęć, dokonywanie pomiarów odległości, rekonstrukcję obrazu zęba w technologii 3D oraz wgląd w strukturę kości.


rvg1
rvg2

Posiadany system zapewnia błyskawiczną akwizycję obrazów o najwyższej jakości i dokładności przy maksymalnym komforcie pacjenta.
W zakresie radiologii stomatologicznej jest to jeden z najnowocześniejszych systemów dostępnych na rynku.
Stomatologiczna pracownia rentgenowska spełnia wszelkie normy ochrony radiologicznej i wyposażona jest w sprzęt amerykańskiej firmy Gendex Dental System. VisualiX eHD firmy Gendex to jedyny na rynku system radiografii spełniający wymogi bezpieczeństwa Class II Medical Device.

Pantomograf cyfrowy PAX-i jest natomiast nowoczesnym systemem obrazowania zewnątrzustnego z lampą RTG firmy Toshiba. Urządzenie umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć panoramicznych segmentowych, zdjęć stawów skroniowo-żuchwowych w projekcjach PA i bocznej LAT w zwarciu i rozwarciu oraz zatoki w dwóch projekcjach PA i bocznej LAT. Aparat wyposażony jest w specjalny program fast redukujący dawkę promieniowania przyjętego przez badanego. Pozycjonowanie pacjenta odbywa się techniką „face to face”, a 3 laserowe linie pozycjonowania pozwalają na zawsze precyzyjne dobranie warstwy obrazowanej, a w rezultacie doskonałe zdjęcia o wysokiej jakości i ostrości.

Comments

comments

Scroll To Top