Neurolog w Sosnowcu

Neurolog to ekspert od układu nerwowego, diagnozujący i leczący schorzenia mózgu, nerwów obwodowych oraz rdzenia kręgowego. Pomaga leczyć choroby obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego oraz choroby demielinizacyjne, takie jak stwardnienie rozsiane. Zajmuje się również leczeniem zaburzeń napadowych, do których należą padaczka, migrena i zaburzenia snu, oraz pomaga pacjentom z przewlekłym bólem neuropatycznym czy porażeniem nerwu promieniowego. Należy się do niego zgłosić również w przypadku chorób takich jak Alzheimera, Parkinsona czy choroby Huntingtona. Po wstępnym rozpoznaniu, specjalista może zlecić pacjentowi kolejne badania, takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny lub elektroencefalografię.

Kiedy powinieneś udać się do neurologa?

Istnieje bardzo wiele objawów, które mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie neurologicznej. Czasami nie są charakterystyczne i ciężko skojarzyć je z chorobą układu nerwowego. Jeśli doskwiera Ci mrowienie kończyn, zaburzenia czucia, tiki czy niedowłady, koniecznie zgłoś się do specjalisty. Kolejnymi objawami mogą być problemy z koordynacją, omdlenia, szybkie pogarszanie się pamięci czy wzroku. Jeżeli któreś z objawów często się powtarzają, bez wątpienia należy skonsultować się z neurologiem, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę, badania oraz, w razie ewentualności, przeprowadzi leczenie. W Uni-Med możesz również umówić się na wizytę do innych specjalistów, takich jak laryngolog czy chirurg ogólny.

Nasi lekarze

Małgorzata Stępniewska

specjalista neurologii

Godziny przyjęć
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
14-17

Specjalizacje:

neurologia

Umiejętności:

zajmuje się schorzeniami takimi jak: choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe OUN, padaczka, diagnostyka i leczenie bólów głowy.

Notka biograficzna:

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W roku 1996 uzyskała tytuł specjalisty I stopnia w dziedzinie neurologii, a w roku 2000 uzyskała tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie neurologii.

Szkolenia i certyfikaty:

Uczestnictwo w konferencji "Choroby neurodegradacyjne" Warszawa 2014

Kurs medyczny "Horizons of Epilelepsy Care" Praga 2012

Międzynarodowe Warsztaty Szkoleniowo-Naukowe Kazimierz Dolny (2012-2018)

Uczestnictwo w zjazdach Polskiego Towarzystwa Neurologicznego Łódź 2005, Wrocław 2008, Poznań 2011

Certyfikat "European Perspectives of Treatment of Dementia, Schizopchrenia" Bratysława 2011

Kurs praktyczny i teoretyczny "Otępienie w praktyce lekarskiej" Warszawa 2007

Kurs praktycznej obsługi aparatów dźwiękowych Katowice 2002

Uczestnictwo w licznych kursach, konferencjach naukowych i szkoleniach z zakresu neurologii w latach 2004-2010

Zadzwoń do nas