POZ – organizacja przyjęć

Nowy system organizacji przyjęć pacjentów w POZ:

  • rejestracja osobista, przez osoby trzecie i telefoniczna w godzinach 8-12 (rejestracja internetowa 365/24)
  • pacjenci rejestrowani na konkretną godzinę co 10 minut (lub wielokrotność np. przy wystawianiu karty DiLO)
  • niezgłoszenie się pacjenta na uzgodnioną godzinę będzie skutkować skreśleniem z listy oczekujących (chyba, że nie będzie pacjentów oczekujących przed gabinetem)
  • przypadki nagłe – rejestracja do godziny 17:30, wejście poza kolejką oczekujących
  • o kolejności przyjęć pacjentów decyduje lekarz
  • złożenie deklaracji będzie niemożliwe przez pacjentów nieubezpieczonych (wyświetlających się w eWUŚ w kolorze czerwonym)

System wprowadzony został po analizie udzielania świadczeń w okresie od 2 stycznia 2015 roku. Analiza wykazała zgłaszanie się wielu pacjentów niewymagających pomocy medycznej, zgłaszanie się tych samych pacjentów codziennie bez powodu, nieuzasadnione blokowanie terminów przez pacjentów, którzy pomimo zapisania się nie zgłosili się do lekarza oraz awantury przed gabinetem lekarskim pacjentów nieprzestrzegających ustalonych godzin przyjęcia.

W wyniku nieprzestrzegania przez pacjentów warunków rejestracji i organizacji przyjęć w POZ wielu chorych pacjentów (przeziębienia, grypa, zakażenia wirusowe z wysoką temperaturą) miało problemy w szybkim dostępie do lekarza.

Prosimy osoby niepracujące, emerytów i rencistów o rejestrację do lekarzy w godzinach dopołudniowych. Osoby chore, pracujące w godzinach dopołudniowych będą miały ułatwiony dostęp do lekarza w godzinach popołudniowych (po zakończeniu pracy).

Konto pacjenta i rejestracji internetowej jest dostępne pod bezpiecznym adresem https://przychodnia.sosnowiec.pl


Rejestracja on-line

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany zostaną przez Państwa zaakceptowane i będą przestrzegane.

Comments

comments

Scroll To Top